ایران به تحریم های تازه آمریکا واکنش نشان داده است. عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، که در آن نه تن از چهره های نزدیک به رهبر ایران هدف گرفته شده اند، واکنش نشان داده است. به گزارش خبرگزاری رسمی ایران “ایرنا” آقای موسوی تاکید کرد ه که اعتیاد […]

ایران به تحریم های تازه آمریکا واکنش نشان داده است. عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، که در آن نه تن از چهره های نزدیک به رهبر ایران هدف گرفته شده اند، واکنش نشان داده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران “ایرنا” آقای موسوی تاکید کرد ه که اعتیاد آمریکا به تحریم ‌های یکجانبه، دولتمردان این کشور را در شرایطی کاملا انفعالی قرار داده که هر از گاهی برای تسکین خود و فرار از سرخوردگی‌های ناشی از ناکامی در برابر اراده مردم ایران نسبت به اعلام تحریم ‌هایی پوچ مبادرت می ورزند. او ضمن محکوم کردن این تحریم‌ها، آن را نشانه دیگری از ناتوانی آمریکا در بهره ‌مندی از راهکارهای دیپلماتیک و منطقی خوانده است. دیروز، وزیرخزانه ‌داری آمریکا با انتشار بیانیه ‌ای از تحریم  نه شخص حقیقی نزدیک به رهبر ایران خبر داد و گفت که تحریم این افراد با هدف کاهش توان رهبر ایران، انجام شده است. چهار روز پیش نیز آمریکا بخش ساخت و ساز یا عمران ایران را هدف تحریم های تازه خود قرار داد.