در پی گسترش اعتراض های ضد دولتی در عراق و حضور تعدادی از معترضان در اطراف کنسولگری ایران در شهر کربلا و بالا بردن پرچم عراق از دیوارهای آن، میرمسعود حسینیان، سرکنسول ایران در کربلا با اعلام این که در حال حاضر وضعیت در اطراف کنسولگری ایران عادی شده است از مسافران و زائران خواسته […]

در پی گسترش اعتراض های ضد دولتی در عراق و حضور تعدادی از معترضان در اطراف کنسولگری ایران در شهر کربلا و بالا بردن پرچم عراق از دیوارهای آن، میرمسعود حسینیان، سرکنسول ایران در کربلا با اعلام این که در حال حاضر وضعیت در اطراف کنسولگری ایران عادی شده است از مسافران و زائران خواسته است که “تا برقراری امنیت لازم” از سفر به این مناطق خودداری کنند.

این خبر درحالی منتشر می شود که برخی رسانه های ایرانی پیش ازین گزارش داده بودند که کنسولگری ایران برای لحظاتی توسط معترضان عراقی “محاصره” شده بود. در اعتراضات هفته‌ های اخیر عراق بیش از دوصد و پنجاه نفر کشته و شمار زیادی زخمی شده ‌اند. از اول ماه اکتبر، ده ها هزار معترض خواستار فرصت‌های شغلی بیشتر، پایان فساد مالی و خدمات اجتماعی بهتر شده اند. معترضان در بغداد پایتخت، جاده های اصلی این شهر را مسدود کرده اند.