درگیری های مرزی میان نظامیان کشور و ارتش پاکستان در ولایت کنر

درگیری میان نیروهای مرزی کشور و ارتش پاکستان که شب گذشته در ولسوالی ناری کنر آغاز شده بود، هنوزهم ادامه دارد. در پی این درگیری تاکنون سه زن کشته شده اند و چهار تن دیگر زخم برداشته اند.

مسوولان محلی ولایت کنر می‌ گویند که درگیری‌ها میان نظامیان کشور و نظامیان پاکستانی پس از چندین ساعت توقف، صبح روز دوشنبه دوباره آغاز شده است. عبدالغنی مصمم، سخنگوی والی کنر می گوید که در این درگیری‌، سه زن کشته شده اند و چهار تن دیگر به شمول یک کودک در منطقه “دوکلام” ولسوالی ناری این ولایت زخمی شده اند.

آقای مصمم افزوده که این افراد در اثر اصابت مرمی هاوان نظامیان پاکستانی بر یک منزل مسکونی کشته و زخمی شده اند.

درهمین حال، ملک شیرزمین، یک عضو شورای ولایتی کنر می گوید که درگیری میان دو طرف حوالی ساعت نه صبح آغاز شده و به شدت ادامه دارد. آقای شیرزمین افزوده که نظامیان پاکستانی و نیروهای مرزی کشور از سلاح‌های سنگین کار می‌گیرند و باشندگان این ولسوالی برای کمک به نیروهای امنیتی کشور به محل درگیری شتافته اند.

این درگیری‌ها شب گذشته پس از آن میان نیروهای مرزی دو کشور آغاز شده است که نظامیان پاکستانی به ایجاد پاسگاه ‌های امنیتی در نقطه صفری پرداخته اند.

فرماندهی قوای مرزی در شرق کشور گفته است که برای کمک به نظامیان مرزی کشور، نیروهای بیشتری به محل فرستاده است.

مسوولان محلی تاکید کرده اند که صعب‌العبور بودن راه و فعالیت نکردن شبکه‌های مخابراتی در منطقه دوکلام ولسوالی ناری، آنان را با مشکل رو به رو کرده و در حال حاضر از وضعیت جنگی در محل آگاهی بیشتر ندارند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top