درحالیکه هفت روز از حمله نظامی ترکیه به گروه های کُرد در شمال شرق سوریه می گذرد و نگرانی ها از گریز صدها تن از نیروهای داعش و اعضای خانواده شان، و در نتیجه ظهور مجدد این گروه افزایش یافته است، آمریکا دو وزارت و سه مقام ارشد دولت ترکیه را در واکنش به عملیات […]

درحالیکه هفت روز از حمله نظامی ترکیه به گروه های کُرد در شمال شرق سوریه می گذرد و نگرانی ها از گریز صدها تن از نیروهای داعش و اعضای خانواده شان، و در نتیجه ظهور مجدد این گروه افزایش یافته است، آمریکا دو وزارت و سه مقام ارشد دولت ترکیه را در واکنش به عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه تحریم کرده است.

مایک پنس معاون رییس جمهور آمریکا می گوید دونالد ترامپ همچنین در تماسی با رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه، از او خواسته است که دست از حمله بردارد و به خشونت ها پایان دهد. به گفته او رییس جمهور آمریکا همچنین پیشنهاد کرده که آمریکا میانجیگری مذاکراتی میان ترکیه و نیروهای کرد را برعهده گیرد. آقای پنس گفت او در همین راستا به زودی به ترکیه سفر خواهد کرد. او گفته است که آقای اردوغان در این تماس همچنین قول داده که به شهر کوبانی حمله نکند، درخواستی که یک فرمانده عمدتا کردی دمکراتیک سوریه در تماسی با آقای ترامپ مطرح کرده بود.