قول اردوی عملیات های خاص از تصفیه کامل ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز خبر داده است. دفتر رسانه ای این قول اردو در خبرنامه ای گفته است که درپی عملیات های دوامدار و هدفمند، نقاط مختلف ولسوالی دشت ارچی از حضور افراد وابسته به گروه طالبان تصفیه شده است. درپی عملیات مشترک نیروهای امنیتی، مرکز […]

قول اردوی عملیات های خاص از تصفیه کامل ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز خبر داده است. دفتر رسانه ای این قول اردو در خبرنامه ای گفته است که درپی عملیات های دوامدار و هدفمند، نقاط مختلف ولسوالی دشت ارچی از حضور افراد وابسته به گروه طالبان تصفیه شده است.

درپی عملیات مشترک نیروهای امنیتی، مرکز ولسوالی دشت ارچی و ساحات دیگر این ولسوالی به گونه کامل از حضور افراد وابسته به گروه طالبان پاکسازی شده است. در یک خبرنامه قول اردوی عملیات های خاص آمده است که این عملیات شب گذشته انجام شده است. خبرنامه می افزاید که درپی انجام این عملیات مواضع و پناهگاه های مستحکم طالبان نابود شده و تلفات سنگین به افراد این گروه وارد شده است.

افراد وابسته به گروه طالبان حدود یک ماه قبل موفق به تصرف ولسوالی دشت ارچی شدند و از این مسیر به ولسوالی خواجه غار در همسایگی آن حمله کردند.

ولسوالی دشت ارچی از ناامن‌ترین و مهمترین ولسوالی ولایت کندز است. این ولسوالی در چهار سال گذشته چندین بار میان نیروهای دولتی و طالبان دست به دست شده است.

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که از شش ماه به این سو تا اکنون دوازده ولسوالی در ولایت های غزنی، بدخشان، کندز، تخار و فاریاب از کنترول طالبان به گونه کامل آزاد شده است.

درهمین حال، نیروهای مشترک دفاعی و امنیتی کشور شامل نیروهای ویژه قطعه نه صدو پنج امنیت ملی، کماندو ها و حمایه هوایی نیروهای حمایت قاطع عملیات مشترک را بالای قرارگاه های طالبان در روستای سجانی ولسوالی چهار دره این ولایت انجام داده اند. در یک خبرنامه ریاست عمومی امنیت ملی آمده است که درپی این عملیات سه مرکز مهم گروه طالبان تخریب شده و سه ت از افراد این گروه کشته شده اند و سن دیگر آنان به مشول یک سر دسته طالبان زخم برداشته اند. خبرنامه می افزاید که طی این عملیات هفت تن به شمول یکی از اعضای قطعه سرخ طالبان بازداشت شده اند.

همچنان طی این عملیات سه ذخیره گاه سلاح و جنگ افزار گروه کشف شده است. خبرنامه همچنان می افزاید که از این ذخیره گاها بیش از صد کیلو مواد انفجاریه، نه میل سلاح،یکصد و بیست و پنج قبضه بم دستی، صدها فیر مرمی، ده ها حلقه ماین و مقدار زیادی تجهزات نظامی به آمده است.