نیکی هیلی، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل که از متحدان نزدیک دونالد ترامپ محسوب می‌شد، روز دوشنبه در اقدامی کم سابقه از سیاست وی در قبال سوریه انتقاد کرده است. نیکی هیلی اعلام کرده است که تصمیم دونالد ترامپ برای خارج کردن سربازان آمریکایی از شمال سوریه آن‌هم در حالی که ترکیه قصد دارد […]

نیکی هیلی، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل که از متحدان نزدیک دونالد ترامپ محسوب می‌شد، روز دوشنبه در اقدامی کم سابقه از سیاست وی در قبال سوریه انتقاد کرده است.

نیکی هیلی اعلام کرده است که تصمیم دونالد ترامپ برای خارج کردن سربازان آمریکایی از شمال سوریه آن‌هم در حالی که ترکیه قصد دارد به این منطقه حمله کند، به این معنا است که آمریکا متحدان کردش را ترک می‌کند تا آنها بمیرند. او در پیامی توییتری با اشاره به این‌که ترکیه دوست آمریکا نیست نوشته است که اگر آمریکا انتظار دارد از حمایت متحدان خود برخوردار باشد، باید همیشه از آن‌ ها حمایت کند. به گفته او کردها نقشی اساسی در موفقیت آمریکا در مبارزه علیه داعش در سوریه داشتند. خانم هیلی افزوده است که اگر آمریکا کردها را در این مقطع حساس ترک می کند این کار اشتباه بزرگی است.