ترکیه به زودی عملیات خود را در شمال سوریه آغاز می کند. کاخ سفید در بیانیه ای با اعلام این خبر گفته است که ارتش امریکا در این عملیات حضور نخواهند داشت و از آن حمایت نمی کند. همزمان یک گروه شبه نظامی کرد فعال در منطقه می ‌گوید که نیروهای نظامی امریکا، شب گذشته […]

ترکیه به زودی عملیات خود را در شمال سوریه آغاز می کند. کاخ سفید در بیانیه ای با اعلام این خبر گفته است که ارتش امریکا در این عملیات حضور نخواهند داشت و از آن حمایت نمی کند.

همزمان یک گروه شبه نظامی کرد فعال در منطقه می ‌گوید که نیروهای نظامی امریکا، شب گذشته مواضع شان در شمال شرقی سوریه را تخلیه کرده ‌اند. این موضع گیری امریکا پس مکالمه تلفنی روز یکشنبه رجب طیب اردوغان و دونالد ترامپ، رییسان جمهور ترکیه و امریکا اتخاذ شده است. پیش از این آقای اردوغان در سخنان روز شنبه خود امریکا را متهم کرد که به توافق دو کشور برای ایجاد “منطقه امن” در شمال سوریه بی توجه است و برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه از هوا و زمین عملیات نظامی را آغاز می کنند. کردهای سوریه در واکنش به اظهارات آقای اردوغان اعلام کرده اند که برای جنگ با ترکیه آمادگی دارند.