هیأت طالبان به رهبری ملا عبدالغنی برادر در سفر به اسلام آباد با وزیر خارجه پاکستان دیدار و گفتگو کرده اند. وزارت خارجه پاکستان اعلام کرده است که در این دیدار دو طر بر از سرگیری گفتگوهای صلح تاکید کردند. وزارت خارجه پاکستان گفته که در دیدار وزیر خارجه پاکستان از همکاری کشورش در روند […]

هیأت طالبان به رهبری ملا عبدالغنی برادر در سفر به اسلام آباد با وزیر خارجه پاکستان دیدار و گفتگو کرده اند. وزارت خارجه پاکستان اعلام کرده است که در این دیدار دو طر بر از سرگیری گفتگوهای صلح تاکید کردند. وزارت خارجه پاکستان گفته که در دیدار وزیر خارجه پاکستان از همکاری کشورش در روند صلح افغانستان اطمینان داده و گفته که فرصت دستیابی به توافق صلح پایدار در افغانستان فراهم شده است. وزیر خارجه پاکستان همچنان ابراز امیدواری کرده است که روند متوقف‌شده گفتگوهای صلح، دوباره آغاز شود.

روند گفتگوهای صلح میان نمایندگان امریکا و گروه طالبان حدود بیست روز قبل توسط دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا متوقف شد.

وزارت خارجه پاکستان گفته است که حل و فصل صلح ‌آمیز جنگ در افغانستان، منجر به کاهش خشونت، پایان خونریزی، صلح دایمی، ثبات و رفاه برای نسل‌های آینده افغانستان خواهد شد.

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در دیدار با هیات طالبان به رهبری ملا عبدالغنی برادر در اسلام‌ آباد روی لزوم از سرگیری سریع گفتگوهای صلح تاکید کرده اند.

وزیر خارجه پاکستان در این دیدار با اشاره به مذاکرات مستقیم طالبان و امریکا گفته است که فرصت دستیابی به توافق صلح پایدار در افغانستان فراهم شده است.

وزارت خارجه پاکستان گفته است که اجماع موجود منطقه‌ ای و بین‌المللی برای دستیابی به صلح در افغانستان، فرصتی بی‌سابقه است که نباید از دست برود. وی همچنان تاکید کرده که تحقق این فرصت بر عهده طرفین درگیر در افغانستان است.

وزیر خارجه پاکستان همچنان ابراز امیدواری کرده است که روند متوقف‌شده گفتگوهای صلح، دوباره آغاز شود.

آقای قریشی تاکید کرده اسلام‌آباد به تلاش‌هایش برای دستیابی افغانستان به صلح دایمی که برای پیشرفت اقتصادی – اجتماعی پاکستان ضروری است، ادامه خواهد داد.

زاهد نصرالله خان، سفیر پاکستان در کابل، سفر هیات طالبان را روز گذشته به ریاست اجرایی افغانستان اطلاع داده است. سفیر پاکستان در دیدار با عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت گفته است که کشورش از این هیات طالبان در جریان مذاکرات می‌خواهد تا از روند صلح در افغانستان حمایت کنند و هرچه زودتر مذاکرات بین‌الافغانی را آغاز کنند. نمایندگان طالبان قبل از سفر به پاکستان، به روسیه، ایران و چین نیز سفر کرده بودند.