مقام های امریکایی از تشدید فشار نظامی برضد طالبان خبر دادند

مقام های امریکایی از تشدید فشار نظامی علیه گروه طالبان خبر داده اند. دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا در یک پیام تویتری گفته است که پس از حمله انتحاری طالبان در کابل، نظامیان امریکا به صورت قابل ملاحظه ‌ای حمله های خود را علیه گروه افزایش داده است. همزمان، فرمانده ستاد مرکزی ارتش امریکا در جریان سفر به افغانستان از تشدید حمله های نظامیان امریکا برضد افراد وابسته به گروه طالبان سخن گفته است.

آقای ترامپ نوشته است:”ما در افغانستان نقش مامور پولیس را بازی کرده ایم و البته قرار نبود سربازان بزرگ ما که در جهان برترین استند این نقش را بازی کنند. در چهار روز گذشته، ما در حال کوبیدن دشمن با شدتی بیش از هر زمان در ده سال گذشته بوده ایم.”

بااین حال، یک جنرال ارشد امریکایی می ‌گوید که ارتش این کشور، حملات خود علیه گروه طالبان در افغانستان را افزایش خواهد داد. جنرال کنت کنزی، فرمانده ستاد مرکزی ارتش امریکا در جریان سفرش به افغانستان گفته که سربازان امریکایی مستقر در افغانستان به طالبان اجازه پیروزی در جنگ را نخواهد داد.

جنرال کنت کنزی که در فرودگا نظامی بگرام با خبرنگاران صحت می کرد، گفت که طالبان با انجام حملات مرگبار اخیر برای امتیازگیری در مذاکرات صلح، به این گفتگوها صدمه رساندند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top