درپی انفجاری در یک هوتل در مربوطات حوزه ششم پلیس کابل، بیش از شصت تن به شهادت رسیدند و نزدیک به دوصد تن دیگر زخم برداشته اند. داد و فریاد پس از وقوع انفجاری یک عامل انتحاری در هوتل شهر دبی در مربوطات حوزه ششم در غرب کابل. حمله ساعت ده و چهل دقیقه شنبه […]

درپی انفجاری در یک هوتل در مربوطات حوزه ششم پلیس کابل، بیش از شصت تن به شهادت رسیدند و نزدیک به دوصد تن دیگر زخم برداشته اند.

داد و فریاد پس از وقوع انفجاری یک عامل انتحاری در هوتل شهر دبی در مربوطات حوزه ششم در غرب کابل. حمله ساعت ده و چهل دقیقه شنبه شب و در دقایق پایانی مراسم صورت گرفته است. عامل انتحاری خود را به نزدیک ستیج رسانده؛ جایی که نزدیکان هر دو خانواده عروس و داماد تجمع و مراسم عروسی عزیزان را گرم تر کرده بودند.

پس از وقوع رویداد ده ها تن جابجا جان می دهند و ده ها تن دیگر زخمی می شوند. هر که از رویداد جان سالم به در برده است، به دنبال نزدیگان و دوستان خود استند.

در این رویداد به عروس و داماد آسیبی نرسیده است. داماد در زمان وقوع حمله در نکاح خانه و دست به دعای پایان مراسم نکاه بوده است.

وقوع این رویداد هراس افگنانه با واکنش های جهانی رو به رو شده است. دفتر هیأت معاونت سازمان ملل در کابل در نکوهش این حمله گفته است: “چنین حملات خصمانه نشان می دهد که اقدامات محافظتی کنونی باید تقویت شود و کسانی که چنین حمله های را ترتیب و سازماندهی می کنند باید محاکمه شوند و پاسخگو باشند.”

جان بس، سفیر آمریکا در صفحه تویتر این حمله را عمل “زشت و ناپسند” خوانده است. آقای بس افزوده که هیچ کس نباید هدف چنین حمله قرار بگیرد.

اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده است که حمله به مراسم عروسی در غرب شهر کابل فراتر از محکومیت است و عاملان این چنین حمله ‌ها با بشریت دشمنی دارند.

مارکاس پوتزل، فرستاده ویژه آلمان برای افغانستان و پاکستان خواستار متوقف شدن چنین حملات و پایان خشونت ‌ها در افغانستان شده است. آقای پوتزل از کشورهای دخیل در روند صلح افغانستان خواسته است که برای رسیدن به صلح در این کشور تلاش کنند.