مسوولان محلی ولایت بامیان از افزایش بازدید کنندگان بند امیر خبر می دهند. رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت بامیان می گوید که امسال، گردشگران داخلی به گونه غافل کننده ای، افزایش یافته است. به گفته مسوولان محلی بامیان، باوجود بلند بودن تهدیدات امنیتی در راه‌های مواصلاتی و منتهی به این ولایت، شمار بازدید کنندگان از […]

مسوولان محلی ولایت بامیان از افزایش بازدید کنندگان بند امیر خبر می دهند. رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت بامیان می گوید که امسال، گردشگران داخلی به گونه غافل کننده ای، افزایش یافته است.

به گفته مسوولان محلی بامیان، باوجود بلند بودن تهدیدات امنیتی در راه‌های مواصلاتی و منتهی به این ولایت، شمار بازدید کنندگان از ساحات تفریحی و باستانی این ولایت در جریان روزهای عید قربان به بیش از ده هزار تن رسیده است. این بازدید کنند‌گان از ولایت‌های مختلف کشور برای سپری کردن روزهای عید به بامیان آمده ‌اند.

اسلم علوی، رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت بامیان می گوید که شمار بازدید کنندگان از پارک ملی بندامیر و ساحات تاریخی این ولایت در روزهای عید قربان نسبت به سال پار افزایش بی ‌پیشینه داشته است.

به گفته آقای علوی، براساس تکت ‌هایی که از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان به گردش ‌گران ساحات باستانی توزیع شده است، در پنج روز گذشته به شمول روزهای عید قربان شمار بازدیدکنندگان ساحات باستانی و مناظر طبیعی این ولایت از سقف ده هزار تن گذشته است. رییس اطلاعات و فرهنگ بامیان می گوید که حضور این تعداد از گردش ‌گران داخلی در بامیان برای مسوولان محلی غافل ‌گیرکننده بوده است.

رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت بامیان از سویی هم گفته که شمار بازدید‌کنندگان از ساحات تفریحی و تاریخی این ولایت، پیش از روزهای عید قربان به دلیل ناامن بودن مسیر‌های منتهی به این ولایت اندک بوده است.

او گفته که اکنون وضعیت امنیتی این راه ‌ها به طور نسبی بهبود یافته و این سبب شده است که بامیان در روزهای عید شاهد حضور سنگین بازدیدکنندگان باشد. در عین حال وی اضافه کرد که میزان گردش‌گران خارجی در این ولایت نسبت به سال گذشته تفاوت چندانی نداشته است.

به گفته وی، اکثر بازدیدکنندگان خارجی از طریق هوا به این ولایت سفر می ‌کنند و این سبب شده است که در میزان بازدیدکنندگان خارجی از جاذبه‌ های این ولایت تغییرات محسوس نشود.

با این حال، عبدالرحمن احمدی، سخنگوی والی بامیان نیز شمار گردشگران و بازدیدکنندگان از این ولایت را تحسین حیرت برانگیز خوانده است. به گفته آقای احمدی، همه ساله کانتین ‌ها، دروازه پارک ملی بند امیر و قایق ‌های این بند از سوی اداره محلی ولایت بامیان به سکتورهای خصوصی اجاره داده می ‌شود. به اساس معلومات سخنگوی والی بامیان، تنها، دروازه پارک ملی بند امیر امسال دو اعشاریه دو میلیون افغانی به اجاره داده شده است.