دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا نسبت به تمایل خود به مذاکره و توافق با ایران ابراز تردید کرده و از آمادگی برای مقابله با بدترین وضعیت در مقابل ایران سخن گفته است. آقای ترامپ پس از ملاقات با نخست وزیر پاکستان، گفته است که اقدامات اخیر ایران زمینه گفتگو و مذاکره با این کشور را […]

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا نسبت به تمایل خود به مذاکره و توافق با ایران ابراز تردید کرده و از آمادگی برای مقابله با بدترین وضعیت در مقابل ایران سخن گفته است.

آقای ترامپ پس از ملاقات با نخست وزیر پاکستان، گفته است که اقدامات اخیر ایران زمینه گفتگو و مذاکره با این کشور را برایش دشوار کرده است. او تاکید کرده که کشورش آماده پاسخ به هر گونه رفتاری است، اما اکنون منتظر میماند و می بیند که چی اتفاق رخ می دهد. پیش از این رییس جمهور آمریکا تاکید کرده که آماده گفتگوی بدون پیش شرط با رهبران ایران است. این در حالیست که اخیرا وزیر خارجه ایران از آمادگی برای مذاکره با آمریکا در صورت لغو تحریم ها سخن گفته است. اما پیش از آن مقام های ایرانی تاکید کرده اند که ایران آغاز گر هیچ جنگی نخواهد بود، اما در صورت که مورد تجاوز قرار گیرد از خود قاطعانه دفاع خواهد کرد.