طالبان پیکرهای ۳۴ تن از نیروهای کماندو را به دولت تسلیم داد

یک عضو شورای ولایتی بادغیس می گوید که در اثر میانجیگری مردم با طالبان آنها به شش موتر اجازه دادند و پیکرهای سی و چهار شهید را تحویل بدهند.

سه شب پیش بود که در پی اجرای یک عملیات ناهماهنگ، شماری از نیروهای ویژه ارتش در ولسوالی آبکمری ولایت بادغیس به شهادت رسیدند. مسوولان محلی بادغیس گفته بودند که بیش از بیست نیروی کماندو پس از آن به شهادت رسیدند که از مرکز کشور بدون هماهنگی با حکومت محلی و پایگاه ارتش دوصد و هفت ظفر وارد ولسوالی آبکمری این ولایت شدند. درگیری در ولسوالی آبکمری بادغیس از ماه ها به این سو جریان دارد.

طالبان پیکرهای سی و چهار تن از نیروهای ویژه ارتش را که چند شب پیش در ولسوالی آبکمری بادغیس به شهادت رسیده بودند را به دولت تسلیم داد. ناصر نظری، عضو شورای ولایتی بادغیس می گوید که سرانجام پیکرهای سی و چهار تن از نیروهای ویژه ارتش که دوشنبه شب برای اجرای عملیات به ولسوالی آبکمری این ولایت رفته بودند، از سوی طالبان تحویل داده شد. به گفته وی، در ابتدا طالبان حاضر نبودند اجساد این نیروها را به دولت تحویل دهند، اما بزرگان محل وساطت کرده و آنها را تحویل گرفتند. عضو شورای ولایتی بادغیس اشاره کرد که تمامی پیکرها به ارتش تحویل شده و به سمت پایگاه ارتش دوهفت ظفر انتقال می ‌یابند.

درهمین حال، در یک حمله بر نیروهای امنیتی یک مقام بلند پایه ارتش در غزنی شهید شده است. امان الله کامران، عضو شورای ولایتی غزنی می گوید که دو سرباز ارتش که ظاهرا وابسته به طالبان بوده اند، چهارشنبه شب بالای یک فرمانده بلند پایه اردو آتش گشودند. ریاست جمهوری در یک اعلامیه گفته است که دگروال عبدالمتین محبتی، فرمانده لوای سوم دوصد و سه تندر به هدف بررسی وضعیت امنیتی ولسوالی قره باغ غزنی به این ولسوالی سفر کرده بود. در همین حال، رییس اجرایی حکومت و وزیر امور خارجه کشور در پیام های جداگانه شهادت این فرمانده ارتش را ضایعه دانسته و کارنامه درخشانی وی در کار مبارزه با هراس ‌افگنان و حراست و پاسبانی از تمامیت ارضی کشور را ستودند.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top