تاکید کمیسیون انتخابات بر شناسایی و بازداشت کارمندان متخلف

کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده است که تمام کارمندان این کمیسیون را که در زمان برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان تخلف کرده اند شناسایی و مجازات خواهد کرد. رییس کمیسیون انتخابات می گوید کارمندان موقت و دایمی انتخابات که به نفع یا ضرر نامزد خاص کار کرده شناسایی می ‌شوند.

کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده است که به هدف رعایت “اصل مجازات و مکافات” تمام کارمندان این کمیسیون را که در زمان برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان تخلف کرده‌اند، “شناسایی و مجازات” خواهد کرد.

انتخابات مجلس نمایندگان که بیست و هشت و بیست و نهم ماه میزان سال سیزده نود و هفت برگزارشد، پس از گذشت بیشتر از هفت ماه از برگزاری، نتایج آن اعلام و بعدا تمام اعضای کمیسیون‌ه ای انتخابات برکنار و به دادستانی معرفی شدند.

حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون انتخابات می گوید که کارکنان موقت و دایمی انتخابات که به نفع یا ضرر نامزد خاص کار کرده، در روز انتخابات مراکز رای‌ دهی محل ماموریت اش بسته بوده یا مواد انتخاباتی را بدون عذر موجه به محل رای ‌گیری نفرستاده ‌اند، شناسایی می ‌شوند.

به گفته وی، کسانی استند که مواد انتخابات را بعد از رای ‌گیری به ‌صورت درست جمع ‌آوری و منتقل نکرده، کارمندانی که به دلیل انجام ندادن درست وظیفه، باعث ایجاد بی ‌نظمی در روند بازرسی و بازشماری آرا شده و مسوولانی که باعث شده کتاب‌ های استفاده نشده ثبت نام از رای‌ دهندگان ناپدید شود، نیز بازداشت خواهند شد.

این کمیسیون افزوده که افراد متخلف در قدم اول به کمیسیون شکایت انتخاباتی معرفی و از وظیفه برکنار می ‌شوند.

برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به حدود یکصدو نود و دو میلیون دالر نیاز است.

رییس کمیسیون انتخابات از تامین کنندگان بودجه انتخابات خواست که بودجه تعهد شده را برای این کمیسیون تامین کنند تا کمیسیون انتخابات ریاست جمهوری را در ششم ماه میزان برگزار کند.

دولت افغانستان یکی از تامین کنندگان بودجه انتخابات این کشور است، اما کشورهای کمک کننده بخش بیشتر این بودجه را تامین می‌ کنند.

نوشته‌های مرتبط


Top