بنیانگذار شرکت فناوری هواوی، گفته است که به دلیل تحریم های آمریکا، این شرکت در دو سال آینده تولیدش را به ارزش سی میلیارد دالر کاهش می دهد. رن ژنگ فی، گفته است که فروش این غول فناوری چینی در دو سال آینده تا حدود صد میلیارد دالر سقوط خواهد کرد. آقای رن، این سقوط […]

بنیانگذار شرکت فناوری هواوی، گفته است که به دلیل تحریم های آمریکا، این شرکت در دو سال آینده تولیدش را به ارزش سی میلیارد دالر کاهش می دهد.

رن ژنگ فی، گفته است که فروش این غول فناوری چینی در دو سال آینده تا حدود صد میلیارد دالر سقوط خواهد کرد. آقای رن، این سقوط را به هواپیمایی “به شدت آسیب دیده” تشبیه کرده است. آمریکا شرکت هواوی را که دومین تولیدکننده بزرگ تلفن هوشمند در جهان است، در فهرست سیاه خود قرار داده است. آمریکا می گوید که هواوی می تواند امنیت ملی این کشور را تهدید کند و آن را در فهرست شرکت هایی گذاشته که اجازه استفاده از تکنولوژی آمریکا را بدون تایید قبلی ندارند. علاوه آمریکا، نیوزیلند و استرالیا نیز مشارکت هواوی را در راه اندازی و گسترش شبکه تلفن همراه منع کرده اند و چند کشور دیگر راه اندازی این فناوری توسط هواوی را در دست بررسی دارند.