آمریکا در باره سفر نخست وزیر جاپان به ایران و خواست او برای جلوگیری از درگیری نظامی در منطقه خاورمیانه واکنش نشان داده است. مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته است که آمریکا از هر ابتکاری برای هشدار به ایران درمورد دست زدن به اقدام نظامی استقبال می کند و این پیام را از […]

آمریکا در باره سفر نخست وزیر جاپان به ایران و خواست او برای جلوگیری از درگیری نظامی در منطقه خاورمیانه واکنش نشان داده است.

مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته است که آمریکا از هر ابتکاری برای هشدار به ایران درمورد دست زدن به اقدام نظامی استقبال می کند و این پیام را از راه های مختلف و از طریق متحدان خود به ایران رسانده است. این درحالیست که شینزو آبه، نخست وزیر جاپان که به ایران سفر کرده است؛ از مقام های این کشور خواسته است تا برای جلوگیری از وقوع “درگیری تصادفی” باید “نقش سازنده‌ای” را ایفا کنند. نخست وزیر جاپان دریک نشست خبری با رییس جمهور ایران، تاکید کرده است که به هر قیمتی باید جلو درگیری و افزایش تنش در منطقه خاور میانه گرفته شود. حسن روحانی رییس جمهور ایران نیز در دیدار خود با نخست وزیر جاپان گفته است که ایران در منطقه آغازگر هیچ جنگی نخواهد بود، اما در صورتی که هدف حمله قرار گیرد، “پاسخ قاطعی” به آن خواهد داد.