رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه می گوید که انقره امیدوار است سیستم دفاع موشکی “اس-چهارصد” را که قبلا از روسیه خریداری کرده است، در ماه جولای تحویل بگیرد. هفته گذشته پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا گفته بود واشنگتن طرح فروش جنگنده های “اف-سی و پنج” به انقره را در صورتی که ترکیه سیستم […]

رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه می گوید که انقره امیدوار است سیستم دفاع موشکی “اس-چهارصد” را که قبلا از روسیه خریداری کرده است، در ماه جولای تحویل بگیرد.

هفته گذشته پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا گفته بود واشنگتن طرح فروش جنگنده های “اف-سی و پنج” به انقره را در صورتی که ترکیه سیستم موشکی “اس- چهارصد” را از روسیه خریداری کند، لغو خواهد کرد. اما رییس جمهور ترکیه در واکنش به این موضع گیری آمریکا اعلام کرده است که ترکیه هر کشوری که انقره را از طرح فروش جنگنده های “اف-سی وپنج” کنار بگذارد، مورد بازخواست قرار خواهد داد. آمریکا پیش از این تا پایان ماه جون به ترکیه فرصت داده بود تا خرید این سیستم دفاع موشکی از روسیه را لغو کند. اما اکنون رییس جمهور ترکیه خرید این سیستم موشکی از مسکو را قطعی توصیف کرده است.