محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در سخنانی خطاب به اروپایی‌ ها گفته است که اصلا در موقعیتی نیستند که از ایران انتقاد کنند. وزیر امور خارجه ایران امروز در هنگام بازدید از یک مکتب در تهران، از اروپایی ها خواست که پاسخ دهند در مسیر برجام چه اقدام‌ هایی انجام داده ‌اند. وزیر […]

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در سخنانی خطاب به اروپایی‌ ها گفته است که اصلا در موقعیتی نیستند که از ایران انتقاد کنند.

وزیر امور خارجه ایران امروز در هنگام بازدید از یک مکتب در تهران، از اروپایی ها خواست که پاسخ دهند در مسیر برجام چه اقدام‌ هایی انجام داده ‌اند. وزیر امور خارجه ایران در بخش دیگری از سخنانش در خصوص ضرب الاجلی که کشورش برای اروپایی ها تعیین کرده، گفته است که بحث ضرب الاجل مطرح نیست بلکه بحث برنامه ایران است. او گفته که کشورش برنامه خود را اعلام کرده و در شصت روز اول برنامه خود را انجام خواهد داد و در شصت روز بعدی اقدامات دیگری انجام خواهد شد و بعد هم برای اقدامات بعدی تصمیم گرفته خواهد شد. سخنان آقای ظریف در حالی بیان شده است که قرار است هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان، فردا به ایران سفر کند. به گفته وزارت خارجه آلمان، این سفر با هماهنگی بریتانیا و فرانسه انجام می‌ شود.