رییس جمهور آمریکا از سوریه و روسیه خواسته است که بمباران های به گفته وی “جهنمی” در آخرین پایگاه شورشیان این کشور در ادلب را متوقف کنند. دونالد ترامپ ریس جمهور آمریکا پیش از آغاز سفر رسمی خود به بریتانیا با انتشار پیامی در توییتر ضمن طرح این درخواست و اشاره به غیرنظامیانی که در […]

رییس جمهور آمریکا از سوریه و روسیه خواسته است که بمباران های به گفته وی “جهنمی” در آخرین پایگاه شورشیان این کشور در ادلب را متوقف کنند.

دونالد ترامپ ریس جمهور آمریکا پیش از آغاز سفر رسمی خود به بریتانیا با انتشار پیامی در توییتر ضمن طرح این درخواست و اشاره به غیرنظامیانی که در حمله به مناطق شمال غربی سوریه قربانی حملات ارتش سوریه و نیروهای نظامی روسیه می شوند، تاکید کرده است که این حملات را متوقف کنند. واکنش توییتری دونالد ترامپ به حملات هوایی در شمال غرب سوریه در حالی صورت می گیرد که تعدادی از سازمان های غیر دولتی سوری روز جمعه با طرح درخواستی مشترک از جامعه جهانی خواستند برای جلوگیری از بالاگرفتن خشونت ها و متوقف کردن حملات نظامیان وابسته به دولت سوریه و متحدان روس آنها در ولایت ادلب فورا وارد عمل شوند. در این درخواست تاکید شده بود که حملات هوایی به پایگاه مخالفان در شمال غرب سوریه شمار زیادی از غیر نظامیان را آواره کرده و موجی گسترده از آوارگان را از ابتدای مناقشه در این منطقه رقم زده است.