استقبال وزارت خارجه از تلاش های آلمان در روند گفتگوهای صلح کشور

وزارت امور خارجه کشور از تلاش های آلمان برای کشانیدن طالبان به میز مذاکره با حکومت استقبال می کند. سخنگوی وزارت خارجه می گوید که به تازگی نماینده ویژه آلمان برای افغانستان و پاکستان با ملابرادر دیدار کرده است.

وزارت خارجه کشور می‌گوید که آلمان تلاش‌ هایش را برای کشاندن طالبان به میزگفتگوهای صلح افزاش داده و به تازگی نماینده ویژه این کشور برای افغانستان و پاکستان با ملابرادر دیدار کرده است.

مارکوز پوتزل، نماینده ویژه آلمان برای افغانستان و پاکستان هفته گذشته با رییس جمهورغنی در کابل دیدار کرد. آقای پوتزل در این دیدار تعهد کرده بود که کشورش آماده هر گونه همکاری در روند گفتگوهای صلح افغانستان است.

صبغت الله احدی، سخنگوی وزارت خارجه می گوید که، که افزون بر آلمان، هند نیز علاقمند سهم گیری به هدف فراهم سازی گفتگوهای مستقیم میان دولت و نمایندگان طالبان است. آقای احمدی می افزاید که دیدار نماینده آلمان با ملا برادر برای زمینه سازی گفتگوهای مستقیم میان دولت و طالبان بوده است. وی می گوید که حکومت افغانستان از تلاش های آلمان استقبال می کند. احمدی همچنان ابراز امیدواری می کند که به زودی زمینه گفتگوهای مستقیم طالبان با حکومت درپی تلاش های آلمان فراهم شود.

این تلاش‌های مقام‌ های آلمانی در حالی مطرح می شود که پیش از این وزیر خارجه آلمان گفته بود که برای پایان جنگ و خشونت ‌ها در افغانستان کشورش آماده است تا نشست “بن‌سوم” را میزبانی کند.

نوشته‌های مرتبط


Top