در نتیجه یک حمله هوایی در ولایت هلمند نه پلیس به شمول یک فرمانده کندک شهید و چهارده تن دیگر زخمی شده اند. این حمله هوایی شام دیروز پس از آن صورت گرفت که مخالفان مسلح بر یک پاسگاه امنیتی در حومه شهر لشکر گاه حمله کردند. مسوولان امنیتی هلمند ادعا دارند که در نتیجه […]

در نتیجه یک حمله هوایی در ولایت هلمند نه پلیس به شمول یک فرمانده کندک شهید و چهارده تن دیگر زخمی شده اند. این حمله هوایی شام دیروز پس از آن صورت گرفت که مخالفان مسلح بر یک پاسگاه امنیتی در حومه شهر لشکر گاه حمله کردند.

مسوولان امنیتی هلمند ادعا دارند که در نتیجه یک حمله هوایی “اشتباهی” در این ولایت، سیزده سرباز پلیس شهید و نه تن دیگر زخمی شده اند. این رویداد شب گذشته در ده کیلومتری شهر لشکرگاه و در منطقه خاورو از مربوطات ولسوالی نهرالسراج ولایت هلمند اتفاق افتاده است.

یک منبع امنیتی در هلمند که از ذکر نامش خود داری کرده به رسانه ها گفته است که این سربازان پس از آن مورد حمله هوایی نیروهای خارجی به گونه “اشتباهی” قرار گرفتند که برای کمک به نظامیان دیگر به این ولسوالی رفته بودند. در میان قربانیان این رویداد، گران حبیب، فرمانده شاهراه هلمند – کندهار نیز شامل است.

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند گفته است که شب گذشته طالبان در ولسوالی نهرالسراج این ولایت بر پاسگاه های نیروهای امنیتی حمله کرده و برای هدف قراردادن جنگجویان این گروه، عملیات‌های هوایی به کمک نیروهای امنیتی نیز صورت گرفته است.

در همین حال وزارت داخله تایید می‌کند که حملات هوایی توسط نیروهای خارجی به پشتیبانی از نیروهای امنیتی کشور در ولسوالی نهرالسراج ولایت هلمند صورت گرفته است که در نتیجه آن تلفات زیادی بر گروه طالبان وارده شده است. نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله در صفحه فیس بوک خود گفته است که در این جنگ، هشت سرباز پلیس شهید شده و یازده تن دیگر زخمی شده اند. آقای رحیمی افزوده است که وزارت داخله بررسی‌ها را در مورد اینکه این تلفات چه گونه به نظامیان کشور وارد شده آغاز کرده است.