مراسم تحلیف نمایندگان کابل و پکتیار در ارگ برگزار شد

نتایج انتخابات مجلس نمایندگان ولایت های کابل و پکتیا نا وقت امشب پس از هفت ماه تاخیر اعلام شد و مراسم تحلیف اعضای مجلس نمایندگان این ولایت ها امروز در ارگ برگزار شد.

سرانجام پس از هفت ماه تاخیر کمیسیون انتخابات، نتایج نهایی انتخابات مجلس نمایندگان ولایت های کابل و پکتیا را اعلام کرد. براساس فهرستی که کمیسیون انتخابات نشر کرده چهار نامزد برنده در فهرست ابتدایی حذف شده و به جای آنها چهار چهره جدید به فهرست نهایی کابل راه یافته اند. اجمل گلاب، احمدضیا عظیمی شینوزاده، محمدفرهاد صدیقی و سلیمه نیکبین نامزدانی‌ اند که در فهرست ابتدایی برنده اعلام شده بودند، اما در نتایج نهایی راه نیافته اند. به همین ترتیب، عبدالرازق استالفی، عرفان الله عرفان، محمدنعیم وردک و پروین درانی کسانی اند که در فهرست ابتدایی برنده نبودند، اما در فهرست نهایی برنده اعلام شده اند. این نمایندگان روز چهارشنبه طی مراسمی در ارگ ریاست جمهوری تحلیف انجام دادند.

رییس جمهورغنی در مراسم تحلیف اعضای مجلس نمایندگان ولایت های کابل و پکتیا گفت اعلام نتایج نهایی انتخابات مجلس نمایندگان پس از هفت ماه یک فاجعه بود. آقای غنی دلیل این فاجعه را بی کفایت اعضای پیشین کمیسیون های انتخابات می داند.

رییس جمهور غنی از نمایندگان جدید خواست که در راستای تصویب قوانین جدید به ویژه قانون انتخابات که به مجلس فرستاده می شود توجه جدی کنند. آقای غنی همچنان خواستار تامین روابط منطقی میان سه قوه دولت شد و گفت که حکومت خواهان یک فصل نو روابط با شورای ملی است.

با این همه شماری از سیاسیون و نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان که برنده نشده اند، نتایج نهایی انتخابات کابل را پر از تقلب می دانند و می گویند که این انتخابات نبود، بلکه انتصابات ارگ در مجلس نمایندگان بود.

نوشته‌های مرتبط


Top