طالبان چهار غیرنظامی را در سمنگان به شهادت رساندند

درپی حمله تهاجمی افراد وابسته به گروه طالبان بر منزل یک فرمانده خیزش های مردمی در ولسوالی دره‌صوف پایان ولایت سمنگان شب گذشته، چهار غیرنظامی به شهادت رسیدند.

مسوولان محلی ولایت سمنگان می‌گویند که در دو درگیری جداگانه در ولسوالی ‌های دره‌ صوف پایین و خرم‌ و سارباغ این ولایت، چهار غیرنظامی و دو تن از نیروهای خیزش مردمی به شهادت رسیدند. در این درگیری‌ ها، شش غیرنظامی دیگر زخم برداشته اند.

صدیق عزیزی، سخنگوی والی سمنگان می گوید که در رویداد اول افراد وابسته به گروه طالبان در ولسوالی دره‌صوف پایان این ولایت شب گذشته، منزل یکی از فرماندهان خیزش‌ های مردمی را مورد حمله راکتی قرار داده اند. به گفته وی درپی این حمله چهار تن به شمول زنان و کودکان به شهادت رسیده اند.

به گفته آقای عزیزی، در یک درگیری جداگانه دیگر در ولسوالی خرم و سارباغ سمنگان، دو تن از نیروهای خیزش مردمی به شهادت رسیدند.

درهمین حال، شماری از اعضای شورای ولایتی سمنگان وضعیت امنیتی در این ولایت را نگران کننده می‌ دانند. هاشم سروری، یک عضو شورای ولایتی سمنگان می گوید که نا امنی‌ها در چندین ولسوالی این ولایت زندگی را برای مردم دشوار ساخته است.

ولسوالی‌های دره‌صوف و خرم و سارباغ ولایت از ساحات نا امن ولایت سمنگان است که پیش از این نیز شماری از رانندگان موترهای ذغال سنگ از باج ‌گیری گروه طالبان در این مسیر ابراز نگرانی کرده بودند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top