وزارت دفاع ملی از کشته شدن بیش از چهل تروریست داعش در ولایت کنر خبر داده است. وزارت دفاع ملی اعلام کرده که در دو حمله جداگانه هوایی در منطقه دیگل ‌سر در ولسوالی چپه دره ولایت کنر چهل و سه تن از تروریستان داعش کشته شدند. این حملات چاشت روز جمعه بر مرکزهای آموزشی […]

وزارت دفاع ملی از کشته شدن بیش از چهل تروریست داعش در ولایت کنر خبر داده است.

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که در دو حمله جداگانه هوایی در منطقه دیگل ‌سر در ولسوالی چپه دره ولایت کنر چهل و سه تن از تروریستان داعش کشته شدند. این حملات چاشت روز جمعه بر مرکزهای آموزشی تروریستان داعش انجام شده است. به گفته وزارت دفاع ملی علاوه بر اتباع افغانستان، اتباع کشورهای اوزبیکستان و پاکستان نیز در میان کشته ‌شدگان استند.

در خبرنامه وزارت دفاع ملی آمده است که در میان کشته شدگان شخصی به نام اسماعیل که اخیرا با تروریستان داعش پیوسته بود، نیز شامل است. وزارت دفاع در معرفی این شخص گفته که او قبلا با شبکه القاعده همکاری داشت و اخیرا با تروریستان داعش یکجا شده و مسوول عمومی تروریستان اوزبیکستان بود.

در همین حال، گل محمد بیدار، معاون والی کنر در گفتگو با رسانه ها انجام این حمله را تأیید کرده و گفته احتمال افزایش تلفات تروریستان داعش وجود دارد. براساس معلومات معاون والی کنر، در مناطقی که تحت کنترول تروریستان داعش است، افراد غیر نظامی محل را ترک کرده و حتا افراد گروه طالبان نیز در آن جا حضور ندارند. آقای بیدار تایید کرده که اتباع اوزبیکستان، چچن، تاجیکستان و پاکستان در میان کشته شدگان وجود دارند.

چند هفته قبل مقام‌های محلی ولایت کنر تایید کرده بودند که به سبب درگیری میان افراد وابسته به گروه طالبان و تروریستان حدود دو هزار خانواده در این ولایت آواره شده ‌اند.

با این حال، وزارت داخله از کشته شدن “مفتی اوزبیک” یکی از اعضای مهم گروه تروریستی داعش در ولایت بغلان خبر داده است. در یک خبرنامه این وزارت آمده است که این فرد جمعه شب طی عملیات ویژه در روستای سید آباد ولسوالی دهنه غوری این ولایت همراه با چهار عضور دیگر این گروه کشته شده است. خبرنامه می افزاید که “مفتی اوزبیک” افزون بر طراحی حملات تروریستی، مسوولیت تسهیل و تمویل گروه تروریستی داعش را در آسیای میانه نیز به عهده داشت.