تاکید فرمانده پلیس کندهار بر مبارزه جدی علیه طالبان

فرمانده پلیس کندهار می گوید که از این پس در برابر گروه طالبان بی رحم تر عمل خواهد کرد.

فرمانده پلیس کندهار به نیروهای امنیتی در این ولایت دستور داده است که پس از این در برابر مخالفان مسلح دولت به ویژه افراد وابسته به گروه طالبان رحم نکنند. تادین خان، این دستور را یک روز پس از آن به سربازان تحت فرمانش داده است که اعضای جرگه مشورتی صلح روز جمعه خواستار آتش بس در ماه مبارک رمضان شدند؛ اما طالبان این خواست آنان را رد کرد.

فرمانده پلیس کندهار روز شنبه گفته است که طالبان می‌ خواهند در فصل تابستان حملات شان را در کندهار گسترش دهند. تادین خان به تمام قطعات امنیتی هدایت داده است که پس از این در برابر طالبان از جدیت کار گیرند. به گفته فرمانده پلیس کندهار هم اکنون عملیات نظامیان کشور برای سرکوب افراد وابسته به گروه طالبان در ولسوالی‌های میوند، شاه ولیکوت، غورک، معروف، ارغستان، میانشین، شورابک و اسپین بولدک جریان دارد.

در همین حال، مقام‌های محلی کندهار می گویند که جمعه شب طالبان حملات گسترده ‌ای را بر ولسوالی سپین بولدک این ولایت راه اندازی کرده اند که در این درگیری‌ها تلفات بر دو طرف وارد شده است.

عزیز احمد عزیزی، سخنگوی والی کندهار گفته است که این درگیری ‌ها تا صبح روز شنبه ادامه داشت. به گفته آقای عزیزی در این جریان چهار فرد وابسته به گروه طالبان کشته شدند.

سخنگوی والی کندهار تأیید کرده که در درگیری ‌ها سه سرباز پلیس به شهادت رسیدند و چهار سرباز دیگر زخم برداشته اند.

ولسوالی سپین بودک کندهار پیش از این یکی از ولسوالی‌ های امن این ولایت به شمار می رفت که به گفته مقام‌ های امنیتی کندهار با گذشت هر سال درگیری‌ ها در این ولسوالی افزایش یافته است.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top