حمایت وزارت خارجه از نشست سه جانبه روسیه، چین و آمریکا در پیوند به افغانستان

وزیر امور خارجه کشور از برگزاری نشست سه جانبه میان روسیه، چین و آمریکا در مسکو استقبال می کند. صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه کشور می گوید هر نشستی که بتواند زمینه تامین صلح و گفتگوهای بین الافعانی را فراهم کند، مردم افغانستان از آن حمایت می کنند.

پس از لغو نشست صلح قطر، روز پنجشنبه نشست سه جانبه میان روسیه، چین و آمریکا در پیوند به صلح افغانستان در مسکو برگزار شده است. هدف از برگزاری این نشست بحث روی چگونگی تامین صلح در افغانستان گفته شده است. صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه کشور از برگزاری این نشست استقبال می کند. آقای ربانی می گوید هر نشستی که بتواند زمینه تامین صلح و مذاکرات میان افعانی را فراهم کند، مردم افغانستان از آن حمایت می کنند.

وزیر امور خارجه کشور بر نقش پاکستان در روند صلح کشور تاکید می کند و می گوید که افغانستان خواهان برداشتن گام های عملی این کشور در روند گفتگوهای صلح است.

آقای ربانی از تامین روابط افغانستان با آمریکا نیز سخن می زند و می گوید که تلاش های زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان در پیوند به صلح نشان دهنده تامین روابط میان این کشور ها است.

این سخنان در حالی مطرح می شود که قرار است هفته آینده جرگه مشورتی صلح در کابل برگزار شود. جرگه مشورتی صلحی که تاکنون از سوی ده ها چهره سیاسی، احزاب سیاسی، نهادهای مدنی و تیم های انتخاباتی تحریم شده است.

نوشته‌های مرتبط


Top