کشته شدن یک فرمانده کلیدی شبکه حقانی در ولایت غزنی

در پی حمله هوایی نیروهای ناتو در ولایت غزنی، یک فرمانده مشهور شبکه تروریستی حقانی با سه تن از افراد تحت امرش کشته شده است. این فرمانده شبکه حقانی، مولوی رمضان نام داشت که شب گذشته در ولسوالی گیلان این ولایت کشته شده است.

مسوولان امنیتی ولایت غزنی می ‌گویند که در نتیجه یک حمله هوایی نیروهای ناتو در این ولایت، یک فرمانده مشهور شبکه حقانی با سه همراهش کشته شده است. احمد خان سیرت، سخنگوی پلیس ولایت غزنی می گوید که این فرمانده شبکه حقانی، مولوی رمضان نام داشت که شب گذشته در ولسوالی گیلان این ولایت کشته شده است. به گفته آقای سیرت این فرمانده شبکه حقانی پیش از این با جنگجویانش در ولسوالی گیلان این ولایت مصروف فعالیت‌های هراس افگنی بود.

در همین حال، محمدعارف نوری، سخنگوی والی غزنی می گوید که عملیات‌ مشترک نیروهای امنیتی و ناتو در ولسوالی های ناوه، آب ‌بند، اندر و ده‌ یک این ولایت ادامه دارد که در این درگیری‌ ها تلفات زیادی به طالبان وارده شده است. آقای نوری می گوید که در این درگیری‌ ها سی و شش هراس افگن کشته شده اند و دوازده تن دیگر آنان زخم برداشته اند. به گفته آقای نوری در این عملیات‌ ها هفت جنگجوی طالبان توسط نظامیان کشور بازداشت شده اند.

مسوولان محلی غزنی ادعا دارند که در این عملیات‌ ها نظامیان کشور توانسته اند که یک ذخیرگاه مهمات طالبان را در ولسوالی اندر غزنی کشف و از بین ببرند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top