بلخی: عدم بودجه کافی دلیل اصلی نا تکمیل ماندن برخی برنامه های وزارت معارف است

وزارت معارف می گوید که نبود بودجه کافی سبب شد که در سال گذشته خورشیدی مسولان این وزارت نتوانند در بسیاری از موارد برنامه های این وزارت را عملی کنند. سرپرست وزارت معارف می گوید که کارزار جمع آوری کمک به معارف را در سال گذشته خورشیدی آغاز کرده که تاکنون از طریق آن بیش از سه سه صد میلیون دالر جمع آوری کرده است.

به ادامه برنامه حساب دهی نهادهای دولتی به مردم، روز چهارشنبه مسوولان وزارت معارف دستاورد های سال گذشته ای خورشیدی این وزارت را به رسانه ها شریک کردند. میرویس بلخی، سرپرست وزارت معارف، ارزیابی ساختار وزارت معارف، انتقال برخی از صلاحیت ها از مرکز به ولایت ها، بایومتریک کارکنان معارف و بازگشایی سه صد و سی و سه مکتب مسدود شده را از دستاورد های سال گذشته این وزارت عنوان می کند.

ارتقای ظرفیت آموزگاران از دیگر مواردی است که سرپرست وزارت معارف از آن یاد می کند.

آقای بلخی می گوید که نبود بودجه کافی سبب شده است که در سال گذشته خورشیدی مسوولان این وزارت نتوانند بسیاری از برنامه های این وزارت را عملی کنند. وی همچنان می گوید که از آغاز روند جمع آوری کمک به معارف در سال گذشته خورشیدی تاکنون بیش از سه سه صد میلیون دالر کمک جمع آوری شده است.

بر اساس معلومات وزارت معارف در حال حاضر سه اعشاریه هفت میلیون کودک واجد شرایط به علت فقر، ناامنی و مشکلات فرهنگی از رفتن به مکتب محروم استند. براساس این معلومات، در سال نود و هفت خورشیدی رقم شمول دانش آموزان به مکتب ها در کشور نسبت به یک سال قبل آن شش درصد افزایش یافته است.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top