مایک پمپیو وزیر خارجه آمریکا در سفر به کلمبیا بار دیگر به کشورهای روسیه، چین و کیوبا در ارتباط با حمایت از نیکلاس مادورو رییس جمهور ونزویلا هشدار داده است. به گزارش شبکه “سی ان ان”، آقای پمپیو در سفر به چهار کشور آمریکای جنوبی گفته است که با توجه به تلاش های روسیه، کیوبا […]

مایک پمپیو وزیر خارجه آمریکا در سفر به کلمبیا بار دیگر به کشورهای روسیه، چین و کیوبا در ارتباط با حمایت از نیکلاس مادورو رییس جمهور ونزویلا هشدار داده است.

به گزارش شبکه “سی ان ان”، آقای پمپیو در سفر به چهار کشور آمریکای جنوبی گفته است که با توجه به تلاش های روسیه، کیوبا و چین برای سرپا نگهداشتن دولت مادورو در ونزویلا، کارهای بیشتری برای برکنار کردن مادورو باید انجام داد. او دیروز نیز گفته بود که فشارهای اقتصادی و سیاسی بر دولت مادورو بیشتر می شوند. وزیر خارجه آمریکا دیروز در مرز با کلمبیا در دیدار با مهاجران ونزویلایی از رییس جمهور ونزویلا خواست تا مرزها را برای انتقال کمک ها به ونزویلا بگشاید و همچنین از قدرت کناره گیری کند. اما پیش از این دولت کاراکاس اعلام کرده آمریکا به بهانه انتقال کمکهای بشردوستانه به دنبال زمینه سازی کودتا در  ونزویلا است.