گروگان گیری شصت راننده موتر باربری از سوی طالبان در سمنگان

شماری از اعضای شورای ولایتی سمنگان می‌گویند که افراد وابسته به گروه طالبان شصت راننده موترهای باربری را در ولسوالی دره ‌صوف این ولایت گروگان گرفته ‌اند.

طالبان صبح روز پنجشنبه شصت راننده موترهای باربری را در منطقه کوتل ریگ روستای بابوغه ولسوالی دره ‌صوف سمنگان متوقف کرده و راننده ‌های آنان را به گروگان گرفته اند. محمد هاشم سروری عضو شورای ولایتی سمنگان می گوید که پیش از این رانندگان توافق کرده بودند که ماهانه هفت هزار افغانی به طالبان باج دهند؛ اما گفته می‌ شود یک تعداد رانندگان از این توافق سر باز زده و طالبان می‌ خواهد در مقدار این پول تغییراتی وارد کند. به همین دلیل رانندگان را به گروگان گرفته اند. آقای سروری می گوید که تا هنوز از سرنوشت این رانندگان خبری نیست. به گفته وی تلاش ها برای رهایی آنان از مجرای موسفیدان و متنفذین محل به شدت جریان دارد.

درهمین حال، افراد وابسته به گروه طالبان در شاهراه میدان وردک- بامیان که اخیرا به جاده مرگ معروف شده است، سه مسافر را از موتر پایین کرده و با خود برده ‌اند. نقیب الله حیدری ولسوال جلریز می گوید که طالبان دو روز پیش یک موتری که از سمت بامیان به طرف کابل در حرکت بوده را در منطقه جلریز ولایت میدان وردک متوقف کرده و سه مسافر را با خود برده ‌اند. براساس گزارشها طالبان این افراد را به سوی ولسوالی نرخ میدان وردک برده ‌اند. به گفته وی، دو تن از این مسافران به وساطت بزرگان قومی رها شده، اما یک تن آنان هنوز هم در قید طالبان است. وی می گوید که تلاش دارند از طریق بزرگان قومی، فرد سومی را نیز از چنگ طالبان آزاد کند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top