طالبان دو خانم را در ولایت غزنی ربودند

افراد وابسته به گروه طالبان دو خانم را در مسیر شاهراه کابل- کندهار از موتر پیاده کرده و با خود بردند. سخنگوی والی غزنی می گوید که این رویداد در ساحه موسوم به موشگان ولسوالی قره باغ این ولایت رخ داده است.

مسوولان محلی ولایت غزنی می ‌گویند که افراد وابسته به گروه طالبان دو خانم را در مسیره شاهراه کابل- کندهار از موتر پیاده کرده و با خود بردند. محمد عارف نوری، سخنگوی والی غزنی می گوید که در جریان پایین کردن این خانم ‌ها از موتر میان طالبان و مسافران و خانواده خانم ها مشاجره صورت گرفته است و طالبان فیر هوایی کردند.

به گفته وی، نیروهای امنیتی تلاش دارند تا محل نگهداری این خانم ها را مشخص کنند.

درهمین حال، شماری از اعضای شورای ولایتی غزنی تأیید کردند که شام‌ سه شنبه، این رویداد در مسیر شاهراه کابل- کندهار در ساحه موسوم به موشگان ولسوالی قره باغ این ولایت رخ داده است. عصمت‌الله جامرادوال، عضو شورای ولایتی غزنی می گوید که این خانم ها از بهر شرکت در جرگه مشورتی صلح آمده بودند. به گفته وی در پی مشاجره لفظی طالبان با مسافران یک تن شهید و یک تن دیگر زخم برداشته است.

از سویی هم حسن رضا یوسفی عضو دیگر شورای ولایتی غزنی می گوید که طالبان همیشه در این مسیر موترها را بازرسی و از موترهای باربری و مسافربری باج‌گیری می‌کنند.

همچنان سخنگوی والی غزنی می گوید که افراد وابسته به گروه طالبان عصر روز سه شنبه یک راننده را در منطقه موشکی ولسوالی قره باغ به شهادت رسانده و یکتن دیگر را زخمی کرده اند. به گفته وی، این راننده زمانی به شهادت رسید که به خواست طالبان توقف نکرد.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top