حمله گروهی طالبان بر پاسگاه های نظامیان کشور در ولایت کندهار

در پی حمله افراد وابسته به گروه طالبان در ولایت کندهار، نزدیک به بیست تن از نظامیان کشور به شهادت رسیدند.

درگیری‌ میان نظامیان کشور و افراد وابسته به گروه طالبان دوشنبه شب در نزدیکی مرز دیورند و در مسیر راه ولسوالی ‌های اسپین بولدک و شورابک ولایت کندهار رخ داده است. یک مقام امنیتی در کندهار که از گرفتن نامش در گزارش خود داری کرده، به رسانه ها تأیید کرده است که در این درگیری ‌ها نزدیک به بیست تن از نظامیان کشور به شهادت رسیدند و پانزده نظامی دیگر زخم برداشته اند. این مقام امنیتی همچنان گفته که طالبان با حمله بر این پاسگاه ها، ده سرباز پلیس را اسیر گرفته اند. به گفته این منبع، نظامیان تازه نفس به محل فرستاده شده و با رسیدن آنان، طالبان از محل فرار کرده و وارد آن سوی مرز دیورند شده اند.

در این درگیری‌ها بر افراد وابسته به گروه طالبان هم تلفات وارده شده است؛ اما به گفته مقام‌های محلی کندهار، شمار دقیق آن تا هنوز روشن نشده است. عزیز احمد عزیزی، سخنگوی والی کندهار حمله طالبان بر پاسگاه ‌های امنیتی را در ولسوالی شورابک این ولایت تأیید کرده؛ اما در مورد تلفات وارد شده بر نظامیان کشور جزییات نداده است.

در همین حال، در یک عملیات مشترک نظامیان کشور که دوشنبه شب در مسیر راه کندهار- ارزگان راه اندازی شده است، تلفاتی بر افراد گروه طالبان وارده شده است. این عملیات شب گذشته در منطقه خلاصون راه اندازی شده است که به گفته فرماندهی پلیس کندهار، دوازده فرد وابسته به گروه طالبان کشته شده اند. فرماندهی پلیس کندهار با نشر خبرنامه ای گفته است که برای تأمین امنیت شاهراه عمومی کندهار- ارزگان پاسگاه ها تازه افراز شده است.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top