مشاوران روسی به طالبان در ولایت زابل آموزش و مشوره می دهند

مسوولان محلی ولایت زابل می گویند که مشاوران روسی، در ولسوالی های خاک افغان و دایچوپان این ولایت به افراد وابسته به گروه طالبان آموزش و مشوره می دهند.

ولایت زابل در جنوب کشور برعلاوه دیگر مشکلات از ناامنی بیشتر رنج می برد. براساس تازه ترین گزارش ها، دو تن از مشاوران روسی به این ولایت آمده اند و با فرماندهان گروه طالبان دیدار کرده اند. گزارش ها می رسانند که این مشاوران روسی، مقداری سلاح نیز به افراد وابسته به گروه طالبان توزیع کرده اند.

سید معراج الدین سادات فرمانده پلیس ولایت زابل با تأیید این گزارش ها می گوید که چندی قبل دو تن از مشاوران روسی به ولسوالی های خاک افغان و دایچوپان این ولایت آمده بودند و برای افراد وابسته به گروه طالبان سلاح های سِنیپَر هم فراهم کرده اند. به گفته فرمانده پلیس ولایت زابل، این مشاوران روسی در حال حاضر به ولایت ارزگان رفته اند.

با این حال، عطاجان حق بیان رییس شورای ولایتی زابل می گوید که حدود بیست روز پیش مشاوران روسی به این ولایت آمده بودند و برای سه روز با فرماندهان محلی گروه طالبان ملاقات کرده اند. رییس شورای ولایتی زابل می افزاید که مشاوران روسی مقدار سلاح های دور برد نیز به طالبان توزیع کرده اند.

رییس شورای ولایتی زابل می گوید این بار نخست نیست که مشاوران روسی به این ولایت می آیند. به گفته او پارسال نیز شماری از روس ها به این ولایت آمده بودند و فرماندهان گروه طالبان دیدار هایی داشتند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top