رییس جمهورغنی در دیدار با تاجران افغانستان در امارات متحد عربی گفته که دولت امارات زعفران افغانستان را می‌ خرد. رییس جمهورغنی در جریان سفرش به امارات متحد عربی، ناوقت روز یکشنبه با تاجران افغانستان مقیم آن کشور دیدار کرد. در این دیدار تاجران افغانستان مقیم امارات متحد عربی، گفته اند که نا امنی و […]

رییس جمهورغنی در دیدار با تاجران افغانستان در امارات متحد عربی گفته که دولت امارات زعفران افغانستان را می‌ خرد.

رییس جمهورغنی در جریان سفرش به امارات متحد عربی، ناوقت روز یکشنبه با تاجران افغانستان مقیم آن کشور دیدار کرد. در این دیدار تاجران افغانستان مقیم امارات متحد عربی، گفته اند که نا امنی و فساد اداری، مانع سرمایه‌گذاری آنان در داخل کشور شده است. آنان ناامنی و فساد گسترده اداری را از چالش های عمده سرمایه گذاری در داخل کشور می دانند. آنان همچنان پیشنهاد کرده اند که برای رشد بانکداری و جلوگیری از خطرات این سکتور، نیاز است تا شرکت های نظارتی بین‌المللی برای نظارت و مشوره‌ دهی استخدام شوند.

درهمین حال، رییس جمهورغنی نیز از تلاش‌ های تاجران به‌خاطر نقش فعال آنان در افزایش صادرات افغانستان ستایش کرده و گفته است که شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی، وعده سپرده که زعفران افغانستان را امارات متحده عربی خریداری کند. آقای غنی افزوده که آذربایجان نیز حاضر است تا بادام، انگور و پیاز افغانستان را خریداری کند. او از تاجران افغانستان مقیم امارات خواسته تا با استفاده از فرصت‌های که در بازارهای جهانی، به‌خصوص در بازارهای امارات متحد عربی برای محصولات افغانستان ایجاد شده، سرمایه‌گذاری و هدف واضح برای صادرات تعیین کنند.

آقای غنی همچنان گفته است که قانون معادن به‌صورت اساسی تغییرکرده و زمینه بهتر برای سرمایه‌گذاری در سکتور معادن نیز فراهم شده است. وی همچنان گفته که تهدیدات امنیتی در کابل به‌زودی رفع می‌ شود و در این زمینه، به وزارت‌های دفاع ملی و امور داخله هدایت داده تا افراد مسلح غیر مسوول را در کابل تا سه ماه آینده خلع سلاح کنند.