استقبال سران حکومت از نتایج گفتگوهای صلح میان آمریکا و طالبان

رییس جمهورغنی در همایش گرامیداشت از سالگرد شهادت عبدالعلی مزاری در ارگ ریاست جمهوری بار دیگر بر تامین صلح پایدار در کشور تاکید کرد.

از بیست و چهارمین سالگرد شهادت عبدالعلی مزاری رهبر فقید حزب وحدت اسلامی در ارگ ریاست جمهوری طی همایشی گرامیداشت شد. در این همایش افزون برمقام های حکومتی و مسولان نهادهای دولتی ده ها تن از استادان دانشگاه، عالمان دین و جوانان شرکت کردند. سخنرانان این همایش افزون بر بر شمردن ویژگی های فردی و فکری عبدالعلی مزاری در مورد صلح و انتخابات حرف و حدیث های گفتند. رییس جمهورغنی بار دیگر بر تامین صلح پایدار در کشور تاکید کرد. آقای غنی می گوید که گفتگوهای صلح در حال حاضر از حاشیه به متن آمده است.

گفته می شود که هیأت آمریکا و نمایندگان طالبان پس از شانزده روز مذاکره در دوحه روی چگونگی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و قطع رابطه طالبان با گروه های تروریستی از جمله القاعده و داعش و مبارزه علیه افراد این گروه ها به توافق هایی دست یافته اند. درهمین حال، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت می گوید که اگر نمایندگان طالبان در مذاکرات قطر وعده داده باشند که در کنار قطع رابطه با گروه های تروریستی القاعده و داعش علیه افراد این گروه ها، مبارزه می کنند یک دستآورد است و بخش از مشکلات افغانستان رفع خواهد شد.

در همین حال، سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری هم تاکید می کند که در گفتگوهای صلح نباید به حق سیاسی دیگران بی توجه ای صورت گیرد. وی می گوید که اگر گروهی بخواهد به نام صلح به سرنوشت دیگران حاکم شود، صلح پایدار در کشور تامین نخواهد شد.

عبدالعلی مزاری رهبر فقید حزب وحدت اسلامی درست بیست و چهار سال قبل از امروز از سوی افراد وابسته به گروه طالبان به شهادت رسید.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top