رهایی هفت زندانی از زندان طالبان در ولایت هلمند

کماندوهای ارتش ملی هفت غیر نظامی را از یک زندان طالبان در ولسوالی واشیر ولایت هلمند نجات دادند. مسوولان محلی ولایت هلمند می گویند که این افراد طی عملیاتی نیروهای کماندو شنبه شب رها شده اند.

مسوولان محلی ولایت هلمند می ‌گویند که شنبه شب گذشته کماندوهای ارتش بر یک زندان طالبان در ولسوالی واشیر این ولایت حمله کردند و هفت زندانی را از نزد آنان آزاد کرده اند. عمر زواک، سخنگوی والی هلمند می گوید که در این عملیات یک فرد وابسته به گروه طالبان کشته و این زندان طالبان در حمله هوایی از بین برده شده است. به گفته آقای زواک هفت زندانی که از بند طالبان آزاد شده در یک مرکز ارتش منتقل شده اند و تحقیقات ابتدایی از نزد آنان آغاز شده و قرار است به خانواده‌ های شان سپرده شوند. به گفته مقام‌ های امنیتی هلمند، افراد آزاد شده غیرنظامی اند که توسط طالبان به اتهام ‌های مختلف به ویژه همکاری با دولت بازداشت شده اند.

در نزدیک به یک سال گذشته نظامیان ‌کشور با حمله بر چندین زندان طالبان در این ولایت توانسته اند، بیش از دوصد و پنجاه زندانی را از نزد طالبان آزاد کنند.

در همین حال، یک مقام امنیتی در ولایت هلمند که خواست نامش گرفته نشود، به رسانه ها گفته است که طالبان در بسیاری از بخش ‌های هلمند زندان‌ دارند. به گفته منبع هم اکنون گروه طالبان در ولایت هلمند بیش از دوهزار تن را در زندان ها نگهداری می کنند. این منبع افزوده که بسیاری از افرادی که در بند طالبان به سر می برند، غیرنظامیان و نیروهای امنیتی ‌اند که توسط طالبان بازداشت شده اند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top