پاکسازی چندین روستا از حضور طالبان در ولسوالی الیشنگ ولایت لغمان

مسوولان محلی ولایت لغمان گفته اند که در جریان یک عملیات تصفیوی، ده روستا در ولسوالی الیشنگ این ولایت از حضور طالبان تصفیه شده است.

مسوولان محلی ولایت لغمان گفته اند که در جریان یک عملیات تصفیوی، ده روستا بزرگ در ولسوالی الیشنگ از حضور طالبان تصفیه شده است. اسدالله دولتزی، سخنگوی والی لغمان، به رسانه ها گفته است که نیروهای مشترک روز یکشنبه گذشته عملیات تصفیوی را در ولسوالی الیشنگ این ولایت آغاز کرده و این عملیات هنوز هم به شکل موفقانه ادامه دارد. آقای دولتزی گفته است که از آغاز عملیات تااکنون حدود بیست فرد وابسته به گروه طالبان که افراد مهم این گروه محسوب می شدند، کشته شدند و شماری هم زخم برداشته اند.

درهمین حال، محمدهارون یوسفزی سخنگوی، قول اردوی دوصد و یک سیلاب در شرق کشور گفته است که نیروی هوایی حمایت قاطع نیز نظامیان کشور را در این عملیات یاری می کنند. مسوولان محلی در ولایت لغمان می گویند پس از تصفیه کاری مناطق در الیشنگ، برنامه های انکشافی را آغاز خواهند کرد.

در همین حال، در پی عملیات مأموران ویژه امنیت ملی در ولسوالی حصارک ولایت ننگرهار ده فرد کلیدی طالبان کشته شدند. منبعی به رسانه ها می گوید که این عملیات دیشب انجام شده است و در نتیجه آن ده فرد وابسته به گروه طالبان مشمول سه فرمانده آنان کشته شدند و جسدهای آنان در میدان نبرد باقی مانده است. به گفته منبع، در عملیات مقداری جنگ افزار سبک و سنگین و وسایل مخابراتی گروه طالبان نیز به دست مأموران ویژه امنیت ملی افتاده است.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top