عالمان دین: دفاع از حریم پیامبر اسلام فرض است

بنیاد اسلامی “المدثر” به مناسبت میلاد پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم همایشی را تحت نام “دفاع از حریم پیامبر” در کابل برگزار کرده است. شماری از عالمان دین می گویند که مسلمانان باید در مسایل اجتماعی و سیاسی پیامبر صلی الله علیه وسلم را الگو قرار بدهند.

شماری از عالمان دین و پایتخت نشینان از میلاد پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم طی همایشی گرامیداشت کردند. شماری از عالمان دین در این همایش سیرت پیامبر را در ابعاد تاریخی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی به بحث گرفتند.

محمد ایاز نیازی، استاد دانشگاه و عالمان دینی می گوید که ساحت پیامبر اکرم از تعرض مصوون است و امت اسلامی باید از ساحت پیامبر به گونه های درست دفاع کنند.

آقای نیازی می افزاید که امت اسلامی در امور دینی دچار افراط و تفریط شده است. وی از دیگر عالمان دین می خواهد که در روز های مناسبتی به ویژه میلاد پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم جوانان کشور را تشویق کنند تا از این روزها درس های بیاموزند.

میلادی حضرت محمد صلی الله علیه وسلم روز دوشنبه دوازدهم ربیع الاول برابر با سال پنج صدو هفتاد و یک میلادی است که دراین روز مسلمانان جهان به مناسبت تولد پیامبر اکرم ختم قرآنکریم و مراسم های به این مناسبت را در سراسر جهان برگزار می کنند.

نوشته‌های مرتبط


Top