وزارت دفاع از پاکسازی چندین روستا در ولسوالی دهنه غوری بغلان خبر داده است

وزارت دفاع ملی از پاکسازی چندین روستا از حضور تروریستان در ولسوالی دهنه غوری ولایت بغلان خبر داده است. سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید که نیروهای کماندو چندین روستا به شمول منطقه چوک شهیدان را از حضور تروریستان پاکسازی کرده اند.

عملیات مشترک نظامیان کشور و نیروهای خارجی به هدف سرکوب تروریستان از چهار روز به این سو در ولسوالی دهنه غوری ولایت بغلان آغاز شده است. احمد جاوید غفوری سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید که طی انجام این عملیات تاکنون شانزده هراس افگن کشته شده اند و نزده تن دیگر آنان زخم برداشته اند. به گفته وی، درپی انجام این عملیات تاکنون چندین روستا از حضور تروریستان پاکسازی شده است.

براساس معلومات وزارت دفاع ملی، در جریان این عملیات چندین ذخیرگاه مهمات هراس افگنان به دست نیروهای امنیتی افتاده است و چندین عراده موتر سایکل و موتر این گروه نیز در جریان نبرد تخریب شده است.

سخنگوی وزارت دفاع ملی همچنان می گوید که نیروهای کماندو به ولسوالی جاغوری ولایت غزنی رسیده اند و تا چند ساعت دیگر این ولسوالی از حضور تروریستان پاکسازی خواهد شد.

ریاست جمهوری صبح روز پنج شنبه اعلام کرد که چرخبال های ارتش به ولسوالی جاغوری رسیده است. شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری نیز چندین تصویر از چرخبال های نظامی و سربازان کماندو در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده و گفته است نیروهای کمکی به ولسوالی جاغوری رسیدند.

نوشته‌های مرتبط


Top