ائتلاف بزرگ ملی به زودی تکت انتخاباتی خود را معرفی می‌ کند

ائتلاف بزرگ ملی افغانستان می‌ گوید که به زودی تکت انتخاباتی این ائتلاف شامل هشت نفر معرفی خواهد شد.

احمدضیا مسعود عضو ارشد ائتلاف بزرگ ملی افغانستان، در یک نشست خبری از معرفی تکت انتخاباتی ائتلاف بزرگ ملی در هفته ‌های آینده خبر داد. آقای مسعود می گوید که فهرست نامزد پست ریاست جمهوری در درون ائتلاف تهیه شده و به زودی تکت انتخاباتی این ائتلاف که هشت نفر را شامل خواهد شد اعلام می‌شود.

به گفته وی، در تکت انتخاباتی ائتلاف بزرگ ملی، پست ریاست جمهوری دارای سه معاون و پست نخست وزیری نیز سه معاون را شامل خواهد شد که پست معاون سوم ریاست جمهوری و پست نخست وزیر از طریق یک فرمان تقنینی رییس جمهور پس از برنده شدن تکت انتخاباتی ائتلاف ایجاد شده و زمینه تعدیل قانون اساسی برای ایجاد پست نخست وزیر فراهم خواهد شد.

آقای مسعود تکت انتخاباتی متفاوتی که ائتلاف بزرگ ملی در این دور انتخابات ریاست جمهوری پیشکش خواهد کرد را بخشی از یک برنامه اصلاحی خواند که ضرورت سیاسی کشور تلقی شده و مردم و نیروهای سیاسی شدیدا به آن نیازمند استند.

احمد ضیا مسعود با اشاره غیر مستقیم به خروج جبهه ملی نوین به رهبری انور الحق احدی از ائتلاف بزرگ ملی گفت که این ائتلاف تنها کسانی را در درون خود جای می‌دهد که به اصلاحات سیاسی و اجتماعی معتقد باشند. آقای مسعود آرای بایومتریک ناشده را که پیش از این کمیسیون با اعتبار دانسته بود را بی‌اعتبار دانست و افزود که کمیسیون باید براساس تعهدات پیشین خود مبنی بر شفافیت در انتخابات آرای بایومتریک ناشده را باطل اعلام کند.

مسوولان ائتلاف بزرگ ملی می گویند که این ائتلاف برای عملکرد صادقانه و بی‌ طرفانه کمیسیون انتخابات در اعلام درست نتایج رای دهی انتظار می‌کشد.

نوشته‌های مرتبط


Top