حمله گسترده طالبان بر پاسگاه های نظامیان کشور در ولایت فراه

درپی حملات گسترده افراد وابسته به گروه طالبان بالای پاسگاه های نظامیان در ولسوالی پشت کوه ولایت فراه سی تن از نظامیان کشور به شهادت رسیدند.

مسوولان محلی ولایت فراه می گویند که شب گذشته صد ها تن از افراد وابسته به گروه طالبان بر پاسگاه های نیروهای مرزی حمله کردند. عبدالحکیم نوری، ولسوال ولسوالی پشت کوه ولایت فراه می‌گوید که صدها جنگجو مربوط به گروه طالبان شب گذشته به یک قرارگاه مرزی در این ولسوالی حمله کردند. به گفته وی، درپی این حمله سی تن از نظامیان کشور شهید شدند و بیست تن دیگر آنان به دست طالبان افتادند. وی می گوید که درگیری در این منطقه حدود چهار ساعت ادامه داشته است.

درهمین حال، شاه محمود نعیمی، معاون شورای ولایتی فراه می‌گوید که افراد وابسته به گروه طالبان شب گذشته در حمله به نیروهای مرزی بیست تن را به شهادت رساندند و حدود بیست تن دیگر را با خود بردند. آقای نعیمی از حکومت مرکزی انتقاد می کند که با وجود خواست مکرر مسوولان محلی هیچ کمکی به منطقه نفرستاده است. وزارت دفاع افغانستان این حمله را تایید می‌کند، اما آماری از تلفات نمی‌دهد.

از سویی هم، شماری از اعضای مجلس سنا از افزایش تلفات نظامیان کشور در میدان های جنگ نگرانی می کنند و می گویند که مدیریت ضعف مسوولان ارگان های امنیتی سبب افزایش تلفات شده است.

فراه در غرب کشور در کنار هرات و نیمروز در این اواخر گواه ناامنی‌ های زیادی بوده است. مرکز این ولایت دو بار در دو سال گذشته میان نیروهای امنیتی و طالبان دست به دست شد.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top