حمله گروهی طالبان بر ولسوالی کران و منجان بدخشان شکست خورده است

حملات وسیع افراد وابسته به گروه طالبان بر بخش هایی از ولسوالی کران و منجان ولایت بدخشان به عقب زده شده است.

ولسوالی کران و منجان ولایت بدخشان از مناطق استراتژیک این ولایت است. حمله گروهی طالبان به این منطقه در سال گذشته واکنش ‌های گسترده‌ ای در میان محافل سیاسی افغانستان برانگیخته بود. کران و منجان منطقه کوهستانی است که با ولایت های پنجشیر و نورستان مرز مشترک دارد و در صورت ادامه حضور طالبان در این منطقه، هراس افگنان می‌توانند امنیت ولایت‌ های پنجشیر و بدخشان را تهدید کنند. عبدالولی حسنی، سرپرست فرماندهی پلیس ولسوالی کران و منجان می گوید که نیروهای امنیتی و خیزش های مردمی طی سه روز گذشته چندین حمله وسیع افراد طالبان را به عقب زده اند.

به گفته وی طالبان در صدد ایجاد جغرافیایی واحد برای خود در این ولسوالی استند. آقای حسنی، می گوید که درگیری ها در حال حاضر در منطقه اسکازر این ولسوالی کاهش یافته و در منطقه معدن لاجورد و دره زو این ولسوالی حملات طالبان به عقب زده شده است.

وی نقش نیروهای خیزش مردمی به فرماندهی فرمانده عبدالملک را در دفع حملات طالبان موثر می داند و می گوید که نیروهای خیزش مردمی در کنار نیروهای امنیتی علیه طالبان می جنگند. به گفته وی، درپی این حملات تاکنون بیست و یک فرد وابسته به گروه طالبان مشمول چهار تبعه خارجی کشته شده اند و چندین تن دیگر آنان زخم برداشته اند. در این درگیری ها همچنان یک تن از نظامیان کشور به شهادت رسیده است. آقای حسنی می گوید که نیروهای کمکی به ساحه اعزام شده اند و قرار است عملیات پاکسازی این ولسوالی از حضور تروریستان آغاز شود.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top