حضور گسترده باشندگان لغمان، کنر، ننگرهار و ارزگان در پای صندوق های رای

روند رای دهی برای نامزدان مجلس نمایندگان ساعت هفت صبح امروز در ولایت های لغمان، جلال آباد، کنر و ارزگان آغاز شده است. با آغاز روند رای دهی، باشندگان این ولایت ها به مرکزهای رای دهی رفتند و به نامزد مورد نظر خود رای دادند.

روند رای‌دهی انتخابات مجلس نمایندگان ساعت هفت صبح روز شنبه آغاز شد. برای رای دادن در انتخابات مجلس نمایندگان هشت اعشاریه هشت میلیون تن ثبت نام کرده ‌اند که سه میلیون تن آنان را زنان تشکیل می دهند. در انتخابات مجلس نمایندگان بیش از دو هزار و پنجصد نامزد با هم رقابت می‌کنند. شمار نامزدان زن در حدود چهارصد تن استند. شماری از باشندگان ولایت های لغمان، کنر، جلال آباد و ارزگان از برگزاری انتخابات استقبال می کنند. آنان از کمیسیون مستقل انتخابات می خواهند که جلو تقلب را بگیرد و از رای مردم پاسداری کند.

بر اساس معلومات کمیسیون مستقل انتخابات در ده ولسوالی مربوط به پنج ولایت کشور انتخابات به دلیل ناامنی برگزار نمی شود. ولسوالی دهنه غوری ولایت بغلان، وردوج و یمگان ولایت بدخشان، کوهستانات ولایت سرپل، کاکر ولایت زابل، نوزاد، موسی قلعه، ریگ خانشین، باغران و دیشو ولایت هلمند شامل این ولسوالی‌ها است.

نوشته‌های مرتبط


Top