بادغیسی: رسانه ها حملات احتمالی مخالفان مسلح را در روز رای دهی بزرگ نمایی نکنند

کمیسیون مستقل انتخابات در نشستی با مسوولان رسانه ها از آنان خواست که از طریق برنامه های خود، شهروندان کشور را برای حضور گسترده به پای صندوق های رای دهی تشویق کنند. معاون عملیاتی کمیسیون انتخابات می گوید که رسانه ها باید با رعایت اصلی بی طرفی، حمله های احتمالی مخالفان مسلح را در روز رای دهی بزرگ نمایی نکنند.

تا ساعت دوازده شب پنجشنبه کارزارهای انتخاباتی نامزدان مجلس نمایندگان در سراسر کشور به گونه رسمی به پایان می رسد. کمیسیون مستقل انتخابات نشستی را با مسوولان رسانه ها در کابل برگزار کرده است. وسیمه بادغیسی، معاون کمیسیون مستقل انتخابات از رسانه ای کشور می خواهد که از طریق برنامه های خود مردم را به حضور گسترده به پای صندوق های رای دهی تشویق کنند. معاون کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که رسانه ها باید با رعایت اصل بی طرفی، حمله های احتمالی مخالفان مسلح را در روز رای دهی بزرگ نمایی نکنند. به باور خانم بادغیسی، بزرگ نمایی حملات تروریستی بر مراکز رای دهی در روز انتخابات، سبب کاهش حضور مردم به پای صندوق های رای خواهد شد.

درهمین حال، حفیظ الله دانش، سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که مواد حساس و غیر حساس انتخاباتی به ولسوالی ها در حال انتقال است و این روند تا روز جمعه به پایان خواهد رسید.

دو روز دیگر به زمان برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان باقی مانده است. به جز غزنی در سی و سه ولایت کشور انتخابات برگزار خواهد شد. انتخابات پیشرو از سوی چهارصد هزار ناظر ملی و بین المللی نظارت خواهد شد. در انتخابات مجلس نمایندگان در سی و سه ولایت دو هزار و پنجصد تن برای به دست آوردن دوصد و پنجاه کرسی در مجلس نمایندگان، باهم رقابت می کنند.

نوشته‌های مرتبط


Top