نگرانی مقام های محلی بامیان نسبت به پیامدهای خشکسالی دراین ولایت

مسوولان محلی ولایت بامیان گفته اند که امسال بیش از بیست و پنج هزار خانواده در این ولایت از خشکسالی متضرر شده اند.

طاهر زهیر والی بامیان، سید علی هاشمی رییس شورای ولایتی، عبدالوهاب محمدی رییس زراعت آبیاری و مالداری و رضا رفعت رییس مبارزه با حوادث بامیان، روز پنجشنبه در یک نشست خبری مشترک از پیامدهای خشکسالی در بامیان ابراز نگرانی کردند. والی بامیان می گوید که در سال جاری بیش از بیست و پنج هزار خانواده در این ولایت از خشک‌ سالی اخیر متاثر شده ‌اند.

مسوولان محلی بامیان، سال جاری را، به دلیل تغییرات اقلیمی و کاهش برف و باران که منجر به خشک‌سالی شده است، برای بامیان نگران کننده خواندند و از دولت مرکزی و سازمان های کمک کننده خواستند تا برای متضرران حوادث ناشی از خشکسالی کمک و همکاری کنند.

به گفته والی بامیان در پی خشکسالی ‌های سال جاری، نزدیک به بیست و پنج هزار خانواده، در سه صد و شصت روستا در سطح ولایت بامیان، متضرر شده ‌اند.

والی بامیان، ضمن بالا بودن میزان خسارات و آسیب ‌های ناشی از خشکسالی، اما مواد و منابع کمکی برای متضرران را محدود و ناچیز اعلام کرد و گفت: اداره محلی بامیان، با کمک مؤسسات همکار، آمادگی دارد تا برای حدود شش هزار خانواده مساعدت نقدی و برای نه صد خانواده ذغال سنگ کمک کند.

بااین حال، عبدالوهاب محمدی رییس زراعت، آبیاری و مالداری بامیان گفته که در نتیجه خشکسالی حدود سی درصد محصولات زراعتی بامیان در سال جاری کاهش پیدا کرده و اگر راه حلی اساسی سنجیده نشود، باشندگان این ولایت با خطر جدی کاهش مواد خوراکی مواجه خواهند شد.

والی بامیان از موسسات همکار و اداره مبارزه با حوادث خواسته است که تا پیش از رسیدن زمستان توجه جدی به خانواده ها متأثر از خکسالی داشته باشند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top