شانزدهمین واقعه مثبت پولیو در ولایت هلمند به ثبت رسید

شانزدهمین واقعه مثبت پولیو یا فلج کودکان طی سال روان در ولایت هلمند به ثبت رسیده است.

مسوولان صحی گفته اند که یک کودک پسر در ولسوالی نوزاد ولایت هلمند، اخیرا به بیماری پولیو یا فلج کودکان مبتلا شده است. با ثبت این واقعه، شمار کودکانی که در جریان سال روان میلادی به پولیو مبتلا شده اند، به شانزده تن رسید.

داکتر عبدالشکور نصرت، رییس معافیت کتلوی حوزه جنوب به رسانه ها گفته است که خانواده این کودک در ولسوالی نوزاد هلمند که تحت کنترل مخالفان مسلح است، زندگی می‌ کند. به گفته او، این کودک چهار سال عمر دارد که تنها دوبار واکسین شده است.

مسوولان صحی در جنوب کشور می گویند که از یک سال گذشته به این سو، طالبان در ولسوالی نوزاد ولایت هلمند فرا راه واکسین پولیو موانعی ایجاد کرده اند.

از سویی هم، دفتر حمایت از کودکان سازمان ملل متحد یا یونیسف گفته است که تهدیدهای گسترش ویروس پولیو در محل زیاد است و قطره واکسین باید به صورت منظم به کودکان داده شود.

سید کمال شاه، سخنگوی این دفتر گفت که ویروس پولیو زمانی متوقف می‌ شود که عالمان دینی، بزرگان قومی و اعضای خانواده، در کمپاین تطبیق واکسین پولیو به صورت همه جانبه کمک کنند.

از آغاز سال روان میلادی، هشت واقعه مثبت پولیو در کندهار، سه واقعه در کنر، دو مورد در ننگرهار، دو واقعه مثبت در هلمند و یکی هم در ارزگان ثبت شده است.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top