تأکید یوناما بر تأمین امنیت انتخابات

دفتر هیأت معاونت سازمان ملل در کابل بر تأمین امنیت انتخابات مجلس نمایندگان تأکید کرده است. فرستاده ویژه سازمان ملل گفته است که نظامیان افغانستان باید امنیت روند انتخابات را به گونه تأمین کنند که شهروندان کشور بتوانند، نمایندگان خود را انتخاب کنند.

دفتر هیأت معاونت سیاسی سازمان ملل متحد یا یوناما، نیروهای امنیتی کشور را در قبال تأمین امنیت انتخابات مجلس افغانستان مسؤول دانسته و گفته است که باید در این بخش آمادگی کامل گرفته شود.

تدامیچی یاماموتو، فرستاده ویژه سازمان ملل برای افغانستان در اعلامیه ‌ای تأکید کرده که امنیت انتخابات به گونه تأمین شود تا شهروندان کشور بدون تهدید، ترس و مانعی در انتخابات آینده شرکت کنند و نمایندگان شان را برگزینند.

وی افزوده است: “هیچ گونه خشونت یا فشار علیه رأی ‌دهندگان، نامزدان و مسوولان انتخاباتی قابل قبول نیست. تدابیر امنیتی لازم، نیاز است تا حد امکان برای تعداد بیشتر واجدان شرایط فرصت فراهم سازد که از حقوق اساسی خویش استفاده کنند.”

یوناما در حالی بر تأمین امنیت انتخابات مجلس نمایندگان تأکید کرده است که گروه طالبان به تاریخ شانزدهم میزان، با نشر اعلامیه ‌ای از جنگجویان شان خواستند تا مسوولانی را که در برگزاری انتخابات کمک می ‌کنند، هدف قرار دهند. وزارت داخله از بهر تأمین امنیت انتخابات پیشتر اطمینان داده است. قرار است انتخابات مجلس تا یک هفته دیگر برگزار شود.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top