رییس جمهورغنی حمله تروریستی به جان غیرنظامیان در ننگرهار را محکوم کرد

رییس جمهورغنی می گوید که هدف قرار دادن غیرنظامیان با حملات انتحاری و انفجاری به هدف تفرقه افگنی میان اقوام و مذاهب در کشور صورت می گیرد.

حمله به جان غیرنظامیان با گذشت هرروز افزایش پیدا می کند. در تازه ترین مورد در یک حمله انتحاری در ولسوالی مومنددره ولایت ننگرهار که در میان اعتراض کنندگان صورت گرفت، شصت و هشت تن شهید و نزدیک به دوصد تن زخمی شدند. رییس جمهورغنی می گوید که هدف قرار دادن غیرنظامیان با حملات انتحاری و انفجاری به هدف تفرقه افگنی میان اقوام و مذاهب در کشور صورت می گیرد.

رییس جمهوری می افزاید که حمله به جان غیرنظامیان خلاف آموزه های انسانی و اسلامی است. وی تاکید می کند که پس از این نیروهای امنیتی از حالت دفاعی به حالت تعرضی درخواهند آمد و تروریستان را سرکوب خواهند کرد.

هموراه انتقادهای از ضعف مدیریتی مسوولان ارگان های امنیتی وجود داشته است. آگاهان سیاسی می گویند که نبود مدیریت سالم در نیروهای امنیتی سبب افزایش حملات هدفمند در کشور شده است.

این سخنان در حالی مطرح می شود که در پنج روز گذشته در کابل و ننگرهار در پی وقوع حملات انتحاری نزدیک به دوصد تن شهید و نزدیک به سه صد تن دیگر زخمی شده اند.

نوشته‌های مرتبط


Top