رییس جمهورغنی دستور تامین امنیت مراسم محرم را صادر کرد

رییس جمهورغنی به مسوولان ارگان های امنیتی دستور داده تا برنامه عملی را برای تامین امنیت شهر کابل در روزهای محرم اتخاذ کنند.

قرار است هفته آینده روند برگزاری مراسم دهه عاشورا در مساجد و تکایای کشور آغاز شود. رییس جمهور غنی به ارگان های امنیتی دستور داده است تا تدابیر امنیتی بیشتری را در دهه عاشورا روی دست گیرند. رییس جمهورغنی در جلسه سرقوماندانی اعلی که شب گذشته در ارگ برگزار شد به وزارت صحت عامه و دیگر نهادهای کمک کننده هدایت داده تا به زخمیان و خانواده‌های شهدای رویداد چهارشنبه رسیدگی کنند.

در دو حمله انتحاری شام چهارشنبه بر ورزشگاه میوند در غرب کابل نزدیک به سی تن شهید و بیش از تن تن دیگر زخمی شده‌اند.

آقای غنی همچنین تاکید کرده که به ارگان های امنیتی هدایت داده است تا در زمینه تامین امنیت مراسم عاشورا تدابیر بیشتری را اتخاذ کنند.

آقای غنی می‌گوید، افغانستان از لحاظ تساهل و مدارا و همزیستی مذهبی در منطقه یک الگو است و دشمنان مردم افغانستان نمی توانند همزیستی مذهبی مردم را از بین ببرند.

این در حالی است که صبح روز پنجشنبه محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی کشور در واکنش به حمله شام روز چهارشنبه بر ورزشگاه میوند در غرب شهر کابل به شدت از حکومت و ارگان های امنیتی انتقاد کرد و گفت که این ارگان ها هیچ برنامه‌ی برای تامین امنیت مساجد، تکیه خانه‌ها و مراکز آموزشی و ورزشی ندارد. آقای محقق از شهروندان کشور خواسته است که همزمان با فرا رسیدن ایام محرم الحرام و بر گذارى مراسم دهه عاشورا خود شان نیز دست به کار شده و در راستای تامین امنیت مراسم و تجمعات دینى شان با نیروهای امنیتی همکاری کنند.

نوشته‌های مرتبط


Top