حکومت از نود و نهمین سالروز استرداد استقلا کشور گرامی داشت کرد

مراسم گل گذاری در پای منار آزادی صبح روز یکشنبه در مقر وزارت دفاع ملی برگزار شد. رییس جمهورغنی به مناسبت بزرگداشت از روز استقلال کشور به پای منار آزادی اکلیل گل گذاشت.

رییس جمهورغنی به مناسبت بزرگداشت از روز استقلال کشور به پای منار آزادی اکلیل گل گذاشت. در این مراسم شماری زیادی از مقام های بلند پایه حکومتی شرکت کردند. امان الله خان، شاه سابق افغانستان نود و نه سال قبل از امروز در بیست و هشتم اسد سال دوازده نود و هشت استقلال کشور را از بریتانیا به دست آورد.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت طی پیام به مناسبت سالروز استقلال کشور، این روز را روز پر افتخار و تاریخی خوانده و گفته که مردم افغانستان در طول تاریخ، روزهای دشوار و سختی را پشت سر گذشتانده اند؛ ‌اما هرگز تابع ظلم، استبداد و بی ‌عدالتی نشده اند. در این پیام آمده که جهاد و مقاومت مردم افغانستان از دیگر دوره‌های درخشان تاریخ کشور بوده است که باعث نجات مردم و آزادی سایر ملت‌ها شده است. در پیام رییس اجرایی با اشاره به برگزار انتخابات آمده که حکومت وحدت ملی متعهد است که انتخابات مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی ‌را طبق جدول کمیسیون مستقل انتخابات برگزار کند.

از سویی هم، سرور داشن، معاون دوم ریاست جمهوری با نشر پیامی به مناسبت روز استقلال کشور گفته است که گروه افراطی طالبان به هیچ ارزشی احترام ندارد و همواره بر طبل جنگ می‌کوبد. در پیام معاون دوم ریاست جمهوری، بیست و هشت اسد روز استرداد استقلال کشور نقطه عطف در تاریخ کشور خوانده شده است. آقای دانش، برگزاری انتخابات و رفتن به پای صندوق‌ های رای را بهترین گزینه برای پاسداری از دستاوردهای مبارزات سیاسی مردم و حفظ استقلال کشور دانسته است.

همچنان بزرگداشت از استقلال کشور امسال در صفحات اجتماعی با موجی از انتقادات گسترده از حکومت وحدت ملی به همراه شده است. بسیاری از کاربران در شبکه ‌های اجتماعی معتقدند که دولت در رویدادهای چند روز اخیر کم ‌کاری کرده و در این شرایط نباید جشنی برگزار شود. در هفته‌های گذشته کابل و چندین ولایت دیگر شاهد حملات خونین تروریستان بوده است. شمار دیگری از کاربران شبکه‌های اجتماعی معتقدند که دولت به جای این‌که از نود و نهمین سالروز استقلال کشور تجلیل کند، باید این روز را ماتم ملی اعلام کند.

نوشته‌های مرتبط


Top